Zájezdy do Anglie

Anglie - panenská příroda v DevonuChcete se už taky podívat někam za hranice naší země, ale nejste si jistí, kam by to mělo být? Anglie je jednou z nejlepších možných variant. Není to ani nijak daleko, ale ani moc blízko, zkrátka tak akorát. Proto také není divů, že jsou poznávací zájezdy do Anglie jedněmi z nejprodávanějších.

Navíc máme tu výhodu, že mezi Velkou Británií a Českou republikou platí dohoda o bezvízovém styku. To platí tedy pro turisty a za předpokladu, že jejich návštěva zde nepotrvá déle, než 180 dní, což není zrovna krátká doba. A co když zjistíte, že nemáte platný pas? Vůbec nic se neděje! Do Velké Británie je v rámci Shengenu možný vstup pouze na občanský průkaz!

To hlavní bychom tedy měli. Teď ještě jakou zvolit dopravu a ubytování. Co se týká cesty do Anglie, máme několik možností, jak se tam dopravit. Kdo dává přednost cestování autobusem, může využít tuto formu. Cesta trvá několik hodin a nakonec se na ostrov musíte stejně přepravit trajektem. O dost pohodlnější formou je letecká doprava. Ceny letenek do Anglie jsou v poslední době na velmi rozumné úrovni a každý má v letadle větší pohodlí než v autobusu.

Další podstatnou věcí, kterou bychom měli určitě zařídit ještě před odjezdech, je vyhledání a rezervace ubytování. Anglie nabízí množství nejrůznějších forem ubytování. Jedete-li ale jenom na několik dní či na pár týdnů, jsou ideální klasické hotely. Bývá většinou pravidlem, že Vás ubytování v Anglii vyjde mnohem levněji, cestujete-li přes některou z četných cestovních kanceláří. V tom případě Vás mime mnoho povinností, které za Vás vyřeší právě agentura. Cestujete-li ale, jak se lidově říká „na vlastní pěst“, pak je nutné si hotel, hostel, či jiné ubytovací zařízení předem rezervovat.

V Anglii je také možné zapůjčení automobilu, zvyknout si ale, že místo řidiče je na pravé straně vodu a jezdí se vlevo, dá docela zabrat. Navíc většina půjčoven vyžaduje minimální věk 21 let, dále je obvykle stanovena minimální doba zapůjčení vozu, která se pohybuje kolem 3 dnů a i tady platí nutnost rezervace.

Nabídka zájezdů do Anglie na Invia.cz

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2024 | Británie, Anglie, Spojené království Velké Británie a Severního Irska | www.ebritanie.cz
Vyrobilo: MFÁčko.cz