Památky Anglie

Anglie - nejznámější muzeum světa - Bristké muzeumCelá Velká Británie je jedním nádherným historicky velmi významným územím. Určitě nejstarší dochovanou památkou je slavný Stonehenge. Komplex vysokých kamenů sestavených do kruhu. Dodnes není účel tohoto seskupení zcela jasný. Existuje několik spekulací o tom, že mohl sloužit jako pohřebiště pro nedalekou vesnici, místo pro vykonávání různých rituálů nebo jakási observatoř, odkud se pozorovali a zkoumali hvězdy. Jaký účel ale plnil Stonehenge ve skutečnosti už asi navždy zůstane záhadou.

Další památkou, kterou byste neměli při svém pobytu v Anglii vynechat, je beze sporu Tower a jeho okolí. Tower je pýchou Anglie. Nádherný palác tyčící se na břehu řeky Temže je oblíbenou turistickou atrakcí. Při prohlídce hradu můžete také shlédnout unikát jako jsou britské korunovační klenoty.

Vyberte si nejlevnější letenky do Anglie!

Od hradu Tower se táhne přes řeku nejkrásnější most Londýna a nejspíš také celé Anglie - Tower Bridge. Tento nádherný zvedací most je tvořen dvěma věžemi, které spojují dvě výškové lávky. Dříve sloužily pro chodce v případě, že byl most zvednutý. Po nějakém čase byly ale uzavřeny a dnes jsou součástí prohlídky celého mostu. Mimo samotnou krásnou prohlídku, je z věží také úchvatný výhled.

Westminsterský palác a Big Ben. Tyto unikátní památky shrneme do jednoho odstavce.Začneme samotným palácem, který slouží jako sídlo parlamentu. Původně se jednalo o sídlo panovníka, které se ale po čase přesunulo do Buckinghamského paláce, kde je také dodnes. Kupodivu jsou i ve Westminsterském paláci prohlídkové okruhy. Big Ben je asi nejslavnější hodinovou věží světa. Je součástí paláce. Většina lidí používá označení Big Ben pro celou věž, toto jméno však nese pouze pro největší zvon ve věži, který odbíjí celou hodinu. Pokud chcete shlédnout co nejvíce možných památek a atrakcí Londýna, určitě si rezervujte ubytování v jejich blízkosti, ušetříte tak spoustu času dojížděním.

Nebo si rezervujte nádherný hotel!

Kdybychom měli vyjmenovávat všechny památky Anglie, strávili bychom zde je spoustu času. Zmiňme je tedy alespoň letmo. Určitě za to stojí například Westminsterské opatství, kde jsou uloženy ostatky britských panovníků, Buckinghamský palác, kde se nachází nynější sídlo panovníků, Muzeum Madame Tussaud – nejslavnější muzeum voskových figurín a spousta dalších skvostů Anglie.

© Copyright 2024 | Británie, Anglie, Spojené království Velké Británie a Severního Irska | www.ebritanie.cz
Vyrobilo: MFÁčko.cz